Okolie penziónu

Múzeum oravskej dediny Zuberec - Brestová
Múzeum oravskej dediny Zuberec - Brestová (20 km)
Je to múzeum v prírode. Približuje návštevníkom objekty ľudovej architektúry a ich zariadenia. Areál sa rozkladá na poľane Brestová v podhorí Západných Tatier - Roháčov.

Stavby v múzeu sú zväčša originály, ktoré pôvodne stáli v rôznych častiach Oravy. Múzeum je otvorené celoročne a počas  roku poriada pre návštevníkov celý rad zaujímavých podujatí a programov.
Oravská priehrada
Oravská priehrada (20 km)
Oravská priehrada vznikla ako dôsledok častých záplav v blízkosti rieky Orava a bola uvedená do prevádzky v roku 1954. Na ploche 35 km2 ponúka návštevníkom nespočetnú paletu vodných športov a mnohých iných aktivít.

Ponuka je veľmi široká: vodné bicykle, člnkovanie, jachting, windsurfing, vodné lyžovanie, potápanie, rybolov, vyhliadkové plavby loďou.

Milovníci kultúry a umenia majú možnosť navštíviť Slanický ostrov umenia, na ktorom sa nachádza múzeum ľudovej plastiky a maľby. Na ostrov je možný prístup loďou.
Oravský hrad
Oravský hrad (40 km)
Medzi najvýraznejšie dominanty oravského regiónu patrí Oravský hrad, ktorý je považovaný za jeden z najkrajších hradov na Slovensku a je významnou pamiatkou hradného staviteľstva. Hrad je prístupný pre verejnosť od mája do marca.

Hrad je postavený na skalnom brale vo výške 112 metrov nad hladinou rieky Oravy a nad obcou Oravský Podzámok. Bol postavený v polovici 13 storočia na dôležitom mieste uhorsko-poľskej cesty.

Návštevu Oravského hradu doporučujeme spojiť so splavom rieky Oravy na pltiach.Plavba prechádza popod skalné bralo Oravského hradu pri ktorej sa Vám naskytnú jedinečné pohľady na Oravský hrad. Splav  začína v Hornej Lehote a po cca 1 km končí v Oravskom Podzámku. Prevádzková doba je od mája  do októbra. Oravský hrad je národnou kultúrnou pamiatkou.
Babia hora
Babia hora (30 km)
Je dominantou Oravy a s výškou 1725 metrov nad morom najvyšším vrchom Beskýd. Výstup na Babiu horu možno spojiť s návštevou Hviezdoslavovej horárne a unikátneho minerálneho prameňa Slaná voda.
Demänovské jaskyne
Demänovské jaskyne (60 km)
Tento komplex asi 30 jaskýň sa nachádza v Demänovskej doline na severnej strane Nízkych Tatier. Pre verejnosť a turistov sú najznámejšie Demänovská jaskyňa Slobody a Demänovská ľadová jaskyňa.
Vlkolínec
Vlkolínec (65 km)
Osada ležiaca v pohorí Veľká Fatra. Najzachovalejšia rezervácia ľudovej architektúry na Slovensku bola v roku 1993 zapísaná do zoznamu Svetového prírodného a kultúrneho dedičstva UNESCO.
Jablonka (20 km), Nowy Targ (35 km)
Jablonka (20 km), Nowy Targ (35 km)
Návšteva atraktívnych predajných trhov v Jablonke a Nowom Targu.
Zakopane
Zakopane (28 km)
Najznámejšie a najnavštevovanejšie turistické a lyžiarske stredisko na poľskej strane Tatier. Jednou z najväčších turistických atrakcií je v centre mesta ulica Krupówki s mnohými obchodmi, luxusnými butikmi známych značiek a nespočetným množstvom reštaurácií a stánkov so suvenírmi a občerstvením. Obľúbenými vyhliadkovými bodmi v okolí mesta na ktoré premávajú lanovky je Kaszprow vrch a vrch Gubalowka s nádhernými výhľadmi na celé mesto a Vysoké Tatry.

Zakopane je svetoznáme aj usporiadaním rôznych športových podujatí, najmä Svetový pohár v skokoch na lyžiach, ktorý pravidelne navštevuje až 50 000 divákov.
Krakow
Krakow (110 km)
Kráľovské hlavné mesto Krakow je centrom južného Poľska. V metropolitnej oblasti Krakowa žije okolo 1,3 miliona obyvateľov. Staré mesto je charakteristické početnými historickými stavbami napr. komplex stredovekých a renesančných budov Starého mesta, kráľovský zámok Wawel, Sukiennice.  Mesto je sídlom Jagelovskej univerzity a poľskej Akaémie vied. Krakow je jedným z najvýznamnejších poľských turistických centier s cennými pamiatkami z rôznych epoch. V meste sa nachádza vyše 6 tisíc historických objektov. Návštevu Krakowa možno spojiť s návštevou soľnej bane Wieliczka a koncentračného tábora Oswiencin.
ADRESA
Penzión Alpský dom
Vitanová 180
027 12 Vitanová